wtorek, 17 kwietnia 2012

ArubaARUBA

Aruba to wyspa należąca do Małych Antyli, archipelagu położonego na Oceanie Atlantyckim. Teren Aruby jest płaski z nielicznymi wzgórzami. Najwyższym punktem kraju jest Mount Jamanota - 188 m n.p.m.
Klimat Aruby określany jest jako równikowy, z małą ilością opadów w ciągu roku - 500 mm. Pora deszczowa w tym rejonie świata trwa od XI do II. Temperatura średnia w ciągu roku jest stała i wynosi ok. 27°C.
Gospodarka Aruby koncentruje się wokół sektora turystycznego i rolnego. Główną uprawą kraju jest aloes, pozostający ważnym towarem eksportowym.
Do miast Aruby należą:
-Sint Nicolaas
-Oranjestad
-Barcadera
-Santa Cruz.

CHILE

Ciekawostki:


Chile jest najdłuższym państwem na świecie.
Na Pustyni Atacama są miejsca gdzie deszcz nie padał od 400 lat.
Chile jest najlepiej rozwiniętym państwem Ameryki Południowej.
Chile ma obecnie 30 parków narodowych.
Na morzu Valparaiso leżą należące do Chile wyspy Juan Fernandez. Tu właśnie na początku XVIII w. rozbił się statek Aleksandra Selkira pierwowzoru słynnego Robinsona Crusoe, w powieści Daniela Defoe.
Chilijskie wina, podobnie jak Argentyńskie są eksportowane do wszystkich krajów świata.
Około 600 tajemniczych posągów pozostawili po sobie Polinezyjczycy pierwotni mieszkańcy wyspy Wielkanocnej.
W Chile, zwłaszcza na terenie pustyni Atacama występują liczne trzęsienia ziemi. Do kilku dziennie.
Sweet home

Pozdro dla pogody & witaj chorobo! Patrząc na prognozy długoterminowe stwierdzam, że źle bo pada. Czemu nie może być ciepło? Postanowiłam, że będę pisać o tym co kocham. Możecie się więc spodziewać wpisów o modzie jak już zauważyliście, ale i też o podróżach i filmach. Tak więc xoxo.